Kompleksowa diagnostyka i leczenie schorzeń tarczycy oraz przytarczyc. Operacje tarczycy z neuromonitoringiem; zabiegi małoinwazyjne na gruczole tarczowym (Echolaser tarczycy)
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2001 roku. Tytuł specjalisty chirurgii ogólnej uzyskała w 2008 roku, a w 2012 roku – tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii, co daje możliwość kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń endokrynnych, a zwłaszcza chorób tarczycy i przytarczyc.
W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt.: „Ocena czynników operacyjnego ryzyka u chorych ze schorzeniami tarczycy”; a następnie kontynuując pracę naukową uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za cykl publikacji pt. „ Zastosowanie neuromonitoringu nerwów krtaniowych w chirurgii tarczycy”.
Jej zainteresowania zawodowe od samego początku koncentrują się na leczeniu schorzeń tarczycy i przytarczyc. Uczestniczyła w wielu zagranicznych szkoleniach pod okiem uznanych ekspertów z dziedziny chirurgii endokrynologicznej; m.in. u prof. Henninga Drallego w Haale (Niemcy); prof. Gianlorenzo Dionigiego w Varese (Włochy) oraz u prof. Marcello Papiniego w Rzymie (Włochy). W 2011 roku jako pierwsza na Dolnym Śląsku wprowadziła zastosowanie neuromonitoringu w operacjach tarczycy, co istotnie wpłynęło na zmniejszenie ilości powikłań po tych operacjach. Jest laureatką prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody Pulsu Medycyny „Złoty Skalpel 2018”, którą otrzymała za wdrażanie i propagowanie techniki neuromonitoringu w chirurgii tarczycy w Polsce.
Jako pracownik naukowy Kliniki Chirurgii Ogólnej, Małoinwazyjnej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prowadzi zajęcia ze studentami medycyny; jest także autorką wielu publikacji naukowych, dotyczących leczenia schorzeń tarczycy i przytarczyc, zarówno w polskich, jak i zagranicznych czasopismach.
W codziennej praktyce zajmuje się kompleksowym leczeniem schorzeń tarczycy i przytarczyc ( diagnostyką oraz leczeniem zachowawczym) oraz leczeniem operacyjnym. Posiada największe na Dolnym Śląsku doświadczenie w operacjach tarczycy z neuromonitoringiem (wola guzkowego, raka tarczycy, choroby Graves-Basedowa, wola nawrotowego). Od lat specjalizuje się w leczeniem pacjentów z rakiem tarczycy, współpracując z Instytutem Onkologii w Gliwicach. Ponadto w codziennej praktyce lekarskiej wykorzystuje techniki małoinwazyjne ( ECHOLASER tarczycy).
Od 2016 roku współpracuje ze Szpitalem EuroMediCare we Wrocławiu, pełniąc rolę koordynatora zespołu ds. leczenia schorzeń tarczycy. Wykonuje tam operacje tarczycy z neuromonitoringiem oraz stosuje techniki małoinwazyjne.